اخبار

سفر رئیس گمرک ایران به شهرستان سراوان و بازدید از بازارچه مرزی کوهک

سفر رئیس گمرک ایران به شهرستان سراوان و بازدید از بازارچه مرزی کوهک
 
میر اشرفی رئیس گمرک ایران به اتفاق درازهی نماینده مردم شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی، راستی مدیر کل گمرکات استان، حسینی مدیر کل دامپزشکی استان و جمعی از مسئولین کشوری و استانی در سفر به شهرستان سراوان به همراه مهندس نارویی فرماندار، پسکوهی بخشدار بم پشت و مهرگان و جمعی از مسئولین شهرستان از بازارچه کوهک بازدید نمودند.
 
مهندس درویش نارویی فرماندار شهرستان سراوان در این سفر ضمن خیر مقدم میهمانان و سپاسگذاری از نماینده محترم و مدیر کل گمرکات جهت فراهم نمودن فرصت دیدار رئیس گمرک ایران با مردم و حضور در منطقه مرزی، گفت: کوهک متعلق به سراوان نیست و نقش ملی در امر صادرات و واردات دارد.
 
وی در همین راستا افزود: در طول سه ساله اخیر 118 هزار راس دام سنگین با ارزش 580 میلیارد تومان با اشتغالزایی بیش از 500 نفر واردات داشته ایم که با کشتار در سطح کشتارگاه های استان به سراسر کشور صادر شده اند.
 
فرماندار سراوان نیز بیان داشت: واردات و تامین کالاهای اساسی همچون برنج در مقاطع خاصی، از همین مرز صورت می گرفته که نقش حائز اهمیتی در این زمینه دارد.
 
نارویی در ادامه سخنانش با بیان شرایط حساس کنونی کشور، نقش بازارچه مرزی کوهک را در امر صادرات و تولید ملی مهم برشمرد و گمرک رسمی به معنای واقعی را خواست و مطالبه ملی و مردم منطقه بیان نمود و تصریح کرد: با راه اندازی گمرک رسمی بسیاری از مشکلات مرتفع خواهند شد و با توجه به جمعیت هدف و نیازمندی آنسوی مرز و توانمندی داخل شاهد تحول و توسعه منطقه خواهیم بود. 
 
فرماندار سراوان در همین راستا اظهار داشت: با فعالیت گمرک رسمی، تردد قانونمند و راحت مردم منطقه با توجه به مناسبات فرهنگی، صورت خواهد گرفت. 
 
وی نیز از صادرات قانونمند سوخت شرکت های مرزنشین و واریز سود آن بحساب خانوارهای مرزنشین شعاع 20 کیلومتر مرز سخنانی ایراد نمود. 
 
وی همچنین با بیان آمار مقایسه ای صادرات سال گذشته و نه ماهه نخست سالجاری، از افزایش صددرصدی صادرات سال 97 خبر داد.
 
درویش نارویی همچنین با بیان اینکه نگاه مردم به مرز و اشتغال است، گفت: فرصت قابل دسترس شهرستان و نیاز کشور مقابل؛ تجارت و بازرگانی است که با مساعدت مقامات ملی، بسیاری از مشکلات مرتفع خواهند شد. 
 
مقام عالی دولت در شهرستان سراوان در پایان سخنانش کمبود نیروی انسانی گمرک شهرستان با توجه به فعالیت دوچندان بازارچه ها را از مشکلات دیگر این حوزه برشمرد و خواستار تقویت و افزایش نیرو شد.
 
پسکوهی بخشدار بم پشت نیز از کوهک بعنوان نزدیکترین مرز به هند و مطلع خورشید ایران زمین با مردمانی با قدمت طولانی و مرزدار یاد کرد و گمرک رسمی را از آرزوهای دیرینه مردم شریف منطقه بیان نمود.
 
لازم به ذکر است رئیس گمرک ایران و هیئت همراه در بدو ورود به دهستان کوهک مورد استقبال بخشدار مهرگان و مردم مرزدار قرار گرفت.
 
گفتنی است بازدید از ساختمان و مکان قدیمی گمرک در روستای کوهک از دیگر برنامه های رئیس گمرک ایران و هیئت همراه بود.
 
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید